[Donatie: Freek B]

Sinds anderhalve week heeft mijn zoon Cas een bril. Het arme manneke is pas anderhalf jaar oud.

Het balletje is aan het rollen gegaan toen ik ontdekte dat Cas scheel keek. Na enkele afspraken met de oogarts en orthoptist is vastgesteld dat Cas +9 en +7,75 heeft! Hij had dus een bril nodig.

Volgens mij is het eerste dat Cas dacht toen hij de bril kreeg: Is Nijntje een konijn? Is Dribbel een hond? Zijn dat tafelpoten waar ik voorheen altijd tegen aan liep?

Maar het staat hem goed. Hij laat hem ook op, dus mijn grootste zorg is voorbij. 

Het scheel kijken is al iets minder, maar dat zal nooit meer helemaal weggaan. Als je eenmaal scheel kijkt, is in je hersenen losgelaten dat beide ogen moeten samenwerken. Cas kan niet en zal ook nooit meer diepte kunnen zien zoals wij dat allemaal doen. Maar ik heb van een collega ook al begrepen dat dit een kleine handicap is. Alles komt wel goed.
Van het weekend reed ik over de oude maasbrug, en zag plots een vreemd plaatje. Mijn vrouw is het gelukt om er een foto van te maken met mijn mobieltje. Zie je er ook iets vreemds aan?

Plaats een reactie als je herkend wat er niet aan klopt.

Nozbe

 
Al enige tijd terug heb ik geblogd over GTD: Getting Thing Done. Dit is een techniek van David Allen om stressvrij te werken. Zie deze you-tube film voor een snelle introductie, of google op GTD (meer dan 1 miljoen hits).

Om het principe van GTD uit te voeren moet je o.a. een mandje hebben waar alle 'stuff' in komt, een lijst met alle next-actions en een overzicht van jouw projecten. Dit zou je met pen en papier kunnen realiseren, of met een web 2.0 applicatie. Ik kies natuurlijk voor het laatste. Zo heb ik Nozbe gevonden.

Nozbe stelt me in staat op altijd en overal mijn gedachten te 'registreren' op een centrale plek. Ik hoef vervolgens niet meer ieder uur te denken: "Oh, ik moet morgen nog mijn collega mailen over ...", en kan met een gerust hart gaan slapen.

Je kunt in Nozbe makkelijk acties, notities, bestanden en projecten kwijt. Probeer een gratis versie die enigzins beperkt is in aantal projecten, ruimte en ondersteuning, of ga voor een uitgebreide versie.
 

Flauw, maar wel leuk!

www.tankenblijftleuk.nl

[Donatie van GJS en Christel]